Droga do kariery w Polsce. Licencja zawodnicza PZT.

Żyjemy w państwie, w którym jest dużo biurokracji i nie omija ona też sportu. Zawodowstwo nie zaczyna się od ponadprzeciętnych umiejętności, bogatej historii zwycięstw w turniejach, tylko od wyrobienia licencji zawodniczej. Czytaj dalej a dowiesz się jak ją zdobyć oraz czy warto zająć się tenisem na poważnie.

Żeby otrzymać licencję zawodniczą należy zapoznać się dokładnie z regulaminem Polskiego Związku Tenisowego. Nie będę tu przytaczał całego regulaminu, tylko odeślę do strony głównej związku, gdzie można znaleźć wszystkie aktualne dokumenty. Jedno co się nie zmienia to trzeba mieć badanie lekarskie, które stwierdza, że nie ma przeciwwskazań do uprawiania sportu, dokonać wpłaty, mieć zdjęcie i wypełnić odpowiedni formularz.

Licencja wydawana przez Polski Związek Tenisowy daje możliwość uczestniczenia w turniejach w całej Polsce o różnych rangach. Można wyróżnić 5 rang turniejów. Najwyższą, pierwszą rangę mają Mistrzostwa Polski. Ogólnopolskie Turnieje Klasyfikacyjne mają rangę od 2 do 4, a najsłabszą, piątą rangę mają Turnieje Wojewódzkie. Ze względu na wiek istnieje podział na kategorie wiekowe: krasnale, skrzaty, młodzicy, kadeci, juniory i seniorzy. Krasnale to maluszki do 10 lat, a kolejne kategorie przesuwają granicę wiekową o 2 lata. Seniorzy to zawodnicy, którzy ukończyli 18 lat.

Nawet jak nie planujemy żyć z tenisa, tylko poczuć rywalizację związaną z profesjonalnie zorganizowanymi turniejami to warto się tym zainteresować. Uprawianie każdego sportu kształtuje charakter, rozwija koordynację ruchową, uczy dyscypliny oraz umożliwia nawiązanie wielu znajomości. Dodatkowo sportowa rywalizacja zwiększa motywację do intensywnego treningu, więc warto wyrobić sobie licencję zawodniczą.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s